Održana proslava povodom 75 godina SOKOJ-a, organizacije muzičkih autora Srbije

U sredu, 16. aprila u beogradskoh hotelu Hilton,  održaće se IV regionalni seminar posvećen razvoju saradnje između organizacija za kolektivno ostvarivanje prava i nadležnih tela na zapadnom Balkanu, u zajedničkoj organizaciji CISAC-a i Sokoja

Autor vijesti i fotografija: Vladimir Đurić Đura

 

U bašti kluba Organizacije muzičkih autora Srbije – SOKOJ, održana je proslava povodom 75 godina njenog postojanja. Na proslavi je bilo više od dve stotine zvanica iz ovdašnjeg kulturnog i muzičkog života, predstavnici značajnih izdavačkih kuća, članovi medjunarodne organizacije Cisac, regionalnih udruženja, direktori organizacija OFPS, PI, Ufus Afa, poznati kompozitori i interpretatori, novinari i predstavnici velikih medijskih kuća. 

Goste su pozdravili direktor organizacije Dejan Manojlović, predsednik upravnog odbora Nikola Čuturilo, kao i predsednik Udruženja kompozitora, Srbije Rade Radivojević. Oni su dodelili zahvalnice značajnim saradnicima, medijskim kućama i poslovnim partnerima. Promovisana je publikacija “75 godina Fonda za kulturna davanja SOKOJ-a – motor muzičkog života Srbije”.

 

SOKOJ, proslava 75. godina, Milutin Petrović i Dejan Cukić, foto: Vladimir Đurić Đura

 

U okviru obeležavanja 75 godina rada, SOKOJ - Organizacija muzičkih autora biće domaćin dvodnevnog, međunarodnog skupa kojem će prisustvovati predstavnici CISAK-a (Međunarodna konfederacije društava autora i kompozitora sa sedištem u Parizu) kao i predstavnici srodnih organizacija iz regiona.

U sredu, 16. aprila u beogradskoh hotelu Hilton,  održaće se IV regionalni seminar posvećen razvoju saradnje između organizacija za kolektivno ostvarivanje prava i nadležnih tela na zapadnom Balkanu, u zajedničkoj organizaciji CISAC-a i Sokoja. Događaju će prisustvovati predstavnici muzičkih, audiovizuelnih, grafičkih i literarnih organizacija iz regije, kao i predstavnici zavoda za intelektualnu svojinu, odnosno ministarstava, kao državnih tela/organa ovlašćenih za vršenje nadzora nad organizacijama.  Učesnici ispred SOKOJ-a će biti Dejan Manojlović (pozdravni govor), Srećko Barbarić (izveštaj o projektu razvoja regionalnog CIS-Net čvorišta) i Pavle Pavičić (panel o posebnoj naknadi). 

Na 26. regionalnom sastanku muzičkih kolektivnih organizacija će prisustvovati predstavnici pet organizacija iz regiona koji će razmatrati stanje u regionu  kao i  o projektu Balkan – Net.  

Svečanost je upriličena u saradnji sa Udruženjem kompozitora Srbije koje ove godine obeležava 80 godina postojanja.

Korisnici
Logovanje korisnika